
Zajęcia dla osób, które podczas codziennych spacerów ze swoim pupilem mierzą się z różnego rodzaju problemami – agresja do psów lub ludzi, nadmierna ekscytacja, strach.
Jest to również świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu ze swoim pupilem i urozmaicenie codziennych spacerów.
W czasie spaceru socjalizacyjnego wykonujemy różne ćwiczenia, które wpływają na poszerzanie umiejętności psa i przewodnika. Podczas spaceru wspólnie obserwujemy zachowania psów i pomagamy Wam zrozumieć komunikaty wysyłane przez Wasze czworonogi.
Spacery socjalizacyjne organizujemy w różnych miejscach – w lesie, w parku, w mieście oraz w okolicy naszego placu In Harmony.
Podczas spacerów socjalizacyjnych uczymy psa kompetencji społecznych i komunikacji gatunkowej.
Pracujemy nad rezygnacją, ignorowaniem rozproszeń i wypracowujemy strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Podczas spacerów socjalizacyjnych psy spacerują w swoim towarzystwie, węszą i eksplorują teren.
Dla kogo jest spacer socjalizacyjny?

SZCZENIAKI
Warto zadbać o prawidłową socjalizację szczeniaka, a spacer socjalizacyjny to doskonały sposób na przemyślane pokazanie psu świata!

DOROSŁE PSY
Każdy pies będzie czerpał duże korzyści z odpowiednich spacerów socjalizacyjnych – świetny sposób na urozmaicenie codzienności!

PSY PROBLEMOWE
Psy, które wykazują agresję, lęk czy nadmierną ekscytację, dzięki spacerom socjalizacyjnym będą mogły przepracować swoje problemy!

Spacer równoległy
z „psim profesorem”
Spacer, w którym uczestniczą dwa psy – Twój pies oraz „psi profesor”, czyli zrównoważony pies, który doskonale komunikuje się z innymi przedstawicielami gatunku oraz potrafi wyznaczyć granicę w sposób subtelny, np. poprzez odwrócenie ciała, spojrzenie.
„Psi profesor” pokazuje towarzyszowi spacerów, że nie stanowi dla niego zagrożenia oraz wskazuje sposoby, w jakich można spędzić spacer, np. węszyć, wspólnie eksplorować przestrzeń.
Spacery równoległe zalecamy:
- psom, które po razy pierwszy będą uczestniczyć w spacerze równoległym,
- psom z problemami behawioralnymi – lęk, agresja, nadmierna ekscytacja lub problemami typowo spacerowymi,
- psom, które nie rozumieją psiej komunikacji,
- psom, które nie szanują przestrzeni innego psa,
- psom, które chcą „witać się” z każdym psem na spacerze,
- szczeniakom w celu poprawnej socjalizacji,
- wszystkim psom, które potrzebują urozmaicenia codziennych aktywności!
Uwaga! Na spacer z „psim profesorem” mogą umawiać się osoby po konsultacji przedtreningowej/konsultacji behawioralnej lub osoby trenujące w In Harmony.
Cena: 90 zł
Cena: 250 zł

Grupowe spacery socjalizacyjne
Spacer, w którym uczestniczy maksymalnie 6 psów organizowany regularnie w Przywidzu, niedaleko Jeziora Przywidzkiego.
Podczas spaceru pokonujemy leśną trasę ok. 4 km, podczas której wykonujemy różne ćwiczenia, które symulują codzienne sytuacje spacerowe, np. mijanie z psami.
Spacer zawsze nadzorują dwie dyplomowane trenerki psów, dzięki czemu każdy uczestnik jest pod kontrolą oraz może liczyć na cenne wskazówki dopasowane do psa!
Zasady panujące podczas spaceru socjalizacyjnego:
- Psy należy prowadzić na smyczy lub lince przypiętej do smyczy lub szelek. Zabrania się korzystania ze smyczy typu flexi, kolczatek, obroży zaciskowych.
- Zabronione jest spuszczanie psa ze smyczy, podchodzenie do obcych psów i „witanie” się psów.
- Uczestnik odpowiada za zachowanie swojego psa, w tym za bezpieczeństwo oraz ewentualne szkody.
- Uczestnik zobowiązany jest do sprzątania po swoim psie oraz zabrania miski i wody dla swojego psa. Zaleca się zabranie na spacer smaczków i/lub zabawki dla psa (zabronione jest używanie zabawek piszczących, które mogą rozpraszać inne psy).
- Zachęcamy do uczestnictwa w spacerze wszystkich członków rodziny. Podczas spaceru psa prowadzi jedna osoba. Osoby towarzyszące nie mogą podchodzić do obcych psów lub przeszkadzać w ćwiczeniach innych osób.
- W przypadku wystąpienia złych warunków pogodowych, uniemożliwiających przeprowadzenie spaceru, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć, proponując zapisanym osobom spacer w innym terminie.
- Psy agresywne, które swoim zachowaniem mogą spowodować niebezpieczeństwo dla innych ludzi i psów w pierwszej kolejności powinny uczestniczyć w zajęciach indywidualnych lub indywidualnym spacerze z psim profesorem. W sytuacji zagrożenia dla innych psów lub osób uczestniczących w spacerze – organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia psa ze spaceru, bez zwrotów opłaty.
- Podczas spaceru socjalizacyjnego trenerki udzielają porad odnośnie bieżących zachowań i problemów pojawiających się podczas spaceru. Podczas spaceru socjalizacyjnego nie są udzielane konsultacje behawioralne – w przypadku innych lub złożonych problemów zaleca się zajęcia indywidualne lub konsultację behawioralną.
